NÁŠ PŘÍBĚH

Vážení přátelé,

 

jmenuji se Luboš Karlík a povím vám příběh o našem „Statku ve Vlčí“.

Bude to česky, jelikož našemu tradičnímu nářečí všichni nerozumí.

Někdy v roce 2007 jsme se rozhodli najít zajímavý dům pro reakreaci a pobyt rodiny v přírodě. Navštívili jsme mnoho míst v různých zákoutích Bílých Karpat, ale stále jsme nemohli najít to pravé místo pro nás. Až jsme jednoho krásného sobotního dne zavítali do kopaničářské obce Vyškovec na česko-slovenských hranicích a zde nás okouzlila ruina domu na krásném místě v přírodní rezervaci Vlčí. Brzy jsme se dozvěděli, že ruina je na prodej, ale je také kulturní památkou, což výrazně stěžuje rekonstrukci. Přesto jsme se do tohoto místa zamilovali natolik, že jsme nechtěli jiné a byli rozhodnuti podstoupit očekávané komplikace. A tak jsme jej koupili.

Nakonec jsme překonali všechny peripetie s úřednickým šimlem (včetně získání podpisu premiera ČR, jenž rozhoduje o povoleni v CHKO) až po hledání znalců starých řemesel, jelikož jsme měli doporučeno zachování původní architektury „Statku“.

Těch několik let, jenž jsme věnovali „Statku“ nás také mnohému naučilo a jsme za to velmi vděční. Vrátili jsme se k tradičním hodnotám venkova a přírody a bereme si od matky přírody poučení i pokoru. Na „Statku“ se snažíme maximalně žít v harmonii s přírodou a využívat přírodních produktů v naší kuchyni. Okolni orchidejové louky spásají naše ovečky, jak tomu bývalo dříve a mnoho bylin má nezastupitelné místo v naší kuchyni.

Bude nám velkou ctí, když i naši návštěvnící okusí něco z těchto krás netknuté přírody Bílých Karpat na moravsko-slovenském pomezí, kde život běží v poklidu a harmonii.

 

Za tradični chalupu „ Statek ve Vlčí“ se na vás těší

Ing. Luboš Karlík a okolní krásná příroda

naše historie v obrazech

domek_na_bílo_008
ema koupání 21.7 001
pec 011
domek_na_bílo_014
pokračování dostavby 002
pec2 023
ema koupání 21.7 001
ema koupání 21.7 003
pokračování dostavby 002
vyškovec_sklep_001
Snímek 025
Vyškovec_disk_005
Vyškovec_disk_025
Vyškovec_disk_036upr

“Projít se po kopcích a lukách Bílých Karpat je nejlepší relax pro tělo i duši.”

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now
pec 011